Lehké potrubí s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi
Zakázková výroba atypických kusů
Ideální pro rozdělovací boxy ke klima jednotkám, připojovací boxy VZT, filtrační boxy atd.
Pro vnitřní i venkovní použití
Potrubí z materiálu ALP je vhodné pro vnitřní i venkovní použití
Previous
Next


Předizolované vzduchotechnické potrubí ALP

Naše firma se zabývá také výrobou předizolovaného vzduchotechnického potrubí ALP, které sestavujeme z originálních ALP sendvičových panelů. Jádro panelu je tvořeno tvrdou polyuretanovou pěnou, která je na obou stranách potažena hliníkovou fólií s ochranným lakem. ALP potrubí je skvělou náhradou za klasické pozinkované potrubí s izolací. Jeho instalace je možná ve vnitřním i venkovním prostředí a vyniká především následujícími vlastnostmi:

 • Nízká hmotnost – až o 80 % nižší hmotnost v porovnání s klasickým pozinkovaným potrubím izolovaným minerální vatou (1 m² ocelového plechu 0,7 mm s minerální vatou 40 mm a hustotou 65 kg/m³ váží cca 8 kg. Hmotnost 1 m² ALP desky se stejnými izolačními vlastnostmi je pouhých 1,44 kg.)
 • Výborné izolační vlastnosti (λALP = 0,021 W/mK) – téměř 2x lepší tepelně izolační vlastnosti v porovnání s minerální vatou (λvata = 0,040 W/mK)  i syntetickým kaučukem (λkaučuk = 0,034 W/mK)
 • Nízká cena a rychlejší montáž – v porovnání s klasickým plechovým potrubím s dodatečnou izolací
 • Dlouhodobá stálost materiálu – vnitřní i vnější strana je opatřena lakovanou hliníkovou fólií, potrubí je vhodné i pro použití v bazénech, gastro provozech, průmyslu a zdravotnických zařízeních
 • Potrubí je vhodné pro použití v interiéru i exteriéru – pro venkovní použití nabízíme desky se silnější vnější fólií s lepší mechanickou odolností
 • Materiál je nenasákavý a nemění své vlastnosti ve vlhkém prostředí
 • Potrubí lze snadno přizpůsobovat na stavbě: doměrové díly, vsazování odboček dle aktuální potřeby atd.
ALP montáž

Montáž ALP

Montáž ALP potrubí je snadná a méně časově náročná než montáž klasického pozinkovaného potrubí s dodatečnou izolací. ALP troubu je možné dodat v délce až 4 m. Pro základní zpracování potrubí na stavbě Vám stačí běžný odlamovací nůž. Pokud plánujete provádět více místních úprav, můžete si u nás zapůjčit nebo zakoupit speciální nože pro pohodlnější a rychlejší práci.

 

Objednávka ALP

Pro objednávku ALP potrubí nám stačí zaslat výkres či kusovník. Díky našim mnohaletým zkušenostem s Vámi vyřešíme provedení všech detailů dříve, než by mohl nastat problém při montáži na stavbě.
V dodávce od nás společně s potrubím obdržíte i speciální spojovací profily, těsnění, volné příruby a montážní lepidlo. Samozřejmostí je dodání kusovníku a pozičních výkresů. Ná Vás bude pouze zajištění kotvení potrubí a materiálu pro závěsy. S volbou vhodného zavěšení Vám rádi poradíme, případně Vám můžeme nabídnout i originální samolepicí závěsy vhodné pro menší a střední velikosti potrubí.

ALP výroba

Výroba ALP

Potrubí pro Vás vyrábíme z originálních ALP panelů od italského výrobce ALP International, jehož jsme výhradním distributorem na českém trhu.

Vyřezávání standardizovaných tvarovek a trub provádíme na specializovaném CNC stroji, díky kterému:

 • je výroba rychlejší, levnější a přesnější.
 • jsou jednotlivé díly strojově nadepsány pozičním číslem.
 • nabízíme i možnost nechat si tvarovky vyřezat pro vlastní sestavení.

Vedle strojní výroby máme i výrobu ruční, díky které pro Vás dokážeme vyrobit různé atypické kusy:

 • filtrační komory
 • rozdělovací boxy
 • odsávací zákryty a digestoře
 • připojovací boxy pro mřížky
 • plenum boxy (velikosti 300 mm a 600 mm máme běžně skladem)
 • předizolované průchodky
 • boxy, kryty strojů a další výrobky nesouvisející se vzduchotechnikou

Nabízíme také možnost dodání materiálu pro výrobu vlastního ALP potrubí, včetně všeho potřebného příslušenství a nástrojů. Pro urychlení Vaší výroby je možné si nechat ALP desky předřezat na CNC stroji, což Vám ušetří čas s rozměřováním a řezáním tvarovek.

 

Typy dodávaných panelů:

ALP100RF – panel o tloušťce 21 mm je základním a zároveň i nejpoužívanějším typem. Používá se především pro rozvody v interiéru, ale může být využíván i pro nenáročné rozvody v exteriéru. Vnější povrch panelu disponuje UV ochrannou vrstvou, ale nemá tak dobrou mechanickou odolnost, jako panel o tl. 30 mm.
ALP230RF – panel o tloušťce 30 mm díky silnější ochranné fólii na vnější straně a větší tloušťce desky je vhodný především pro venkovní použití.

ALP 100RF
ALP 230RF
Tloušťka panelu
21 mm
30 mm
Al fólie
oboustranně gofrovaná 80/80 µm
oboustranně gofrovaná 80/200 µm
Doporučené použití
interiér
exteriér
Hmotnost
1,44 kg/m²
2,20 kg/m²
Součinitel tepelné vodivosti
0,0206 W/mK
0,0211 W/mK
Doporučený rozsah teplot
-35 °C až +110 °C
-35 °C až +110 °C
Třída těsnosti
třída C
třída C
Třída hořlavosti
třída B (s3, d0)
třída B (s3, d0)